Po-Pia: 07:00 - 17:00

Získajte záruku

5 ročná záruka pri pravidelnom servise

Volajte ešte dnes 0910 30 50 50

Veľké Bierovce 276, 91311

FAQ

Zoznam najčastejších otázok položených zo strany zákazníkov spolu s odpoveďami na ne

Máte otázku? Predtým než nás budete kontaktovať prejdite si zoznam najčastejších otázok a odpovedí.

Najjednoduchšou a vo väčšine prípadov najvhodnejšou cestou je zvoliť si klimatizáciu podľa objemu miestnosti, ktorý chcete chladiť alebo vykurovať. Orientačnú tabuľku pre výber výkonu podľa objemu miestnosti nájdete tu. V prípade predpokladanej väčšej tepelnej záťaže/straty je vhodné zohľadniť aj túto skutočnosť. Pri výbere správnej klimatizácie Vám poradíme.

 

Vyberte si jednotku, ktorá sa dispozične najlepšie hodí do Vášho priestoru. Najčastejšou voľbou väčšiny zákazníkov je nástenný typ vnútornej jednotky. Kazetové a potrubné jednotky sú ideálnou voľbou pre novostavby alebo obchodné prevádzky. Parapetné jednotky sú ideálne na vykurovanie. Podstropné jednotky sú vhodné do veľkých priestorov.

 

Pri výbere klimatizácie si všímajte EER, COP, SEER a SCOP koeficienty. Čím sú tieto koeficienty vyššie, tým je klimatizácia účinnejšia.

 

Inverter je technológia, ktorá zabezpečuje efektívnejší a hospodárnejší chod klimatizácie. Klimatizácie bez tejto technológie sa do krajín EÚ nesmú od roku 2013 dovážať. Avšak do vypredania zásob sa s nimi na našom trhu môžete bežne stretnúť.

 

Pri výbere klimatizácie určite dbajte na hlučnosť vonkajšej aj vnútornej jednotky. Hlučná klimatizácia môže znepríjemniť dobrý spánok Vám aj vašim susedom.

 

Split je označenie pre delenú klimatizáciu. To znamená, že klimatizácia pozostáva z vnútornej a vonkajšej jednotky. Všetky nami ponúkané klimatizácie sú splity.

 

Naša rada je jednoznačne nie. Veľké nevýhody mobilnej klimatizácie sú hlučnosť a efektívnosť resp. neefektívnosť.

Áno, robíme aj montáže klimatizácií. Pred montážou vždy realizujeme obhliadku priestoru.

Áno, robíme záručný aj pozáručný servis klimatizácii. Nechať si pravidelne servisovať klimatizáciu je určite múdre rozhodnutie. Pravidelný servis Vám zaručí efektívny chod zariadenia a ušetrí náklady na elektrickú energiu. Správne udržiavaný systém má dlhšiu životnosť. Pri servisnej kontrole môže technik zistiť vadu na zariadení, ktorú včas opraví a predíde tak vážnejšej poruche alebo havaríjnemu stavu počas chladiacej alebo vykurovacej sezóny.

Nie, po našej montáži si vždy po sebe poupratujeme. Najväčší neporiadok je z vŕtania otvoru na potrubie medzi vonkajšou a vnútornou jednotkou, ale vzhľadom na to, že už 12 rokov vykonávame aj vŕtanie a rezanie betónu tak máme know-how na rýchle a bezprašné odvŕtanie.

Áno,robíme.

Predpríprava spočíva v natiahnutí káblov, medeného potrubia podľa typu klimatizácie, kondenzačnej trubky a ich zasekaní do steny, čím sa vyhnete vŕtaniu a prípadným lištám skrývajúcim tieto rozvody v novom príbytku.

Predpripravený materiál neutečie, môže počkať na čas, kedy sa vy rozhodnete, že klimatizáciu chcete.

Vykurovanie klimatizáciou sa radí medzi najlacnejšie, najefektívnejšie a najrýchlejšie vykurovanie vôbec (až A+++), teplý vzduch vyhreje vašu izbu naozaj v priebehu niekoľkých minút, potom nastavenú teplotu komfortne a presne udržuje. Niektoré modely vedia pomocou senzorov rozoznať prítomnosť osôb v priestore, v prípade, že v miestnosti nikto nie je, prepnú sa do nastaveného ekonomického módu a tým šetria Vaše náklady, ale aj zabezpečia komfort ovládania. Je potrebné vedieť do akej vonkajšej teploty budete klimatizáciu na vykurovanie využívať, podľa toho treba vybrať model, ale aj výkon, tu sa spravidla prejavujú rozdiely medzi lacnejšími a drahšími jednotkami. Niektoré modely Vám zabezpečia úplný komfort aj pri -25°C.